poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Bo przecież nie mamy czasu


Znam kilka osób, które nie mają czasu i dlatego ciągle się śpieszą. Gdzieś, do czegoś. Nieważne czy to piątek wieczór, niedziela po południu czy wakacje i zasłużony urlop. Oni wciąż zabiegani i zaaferowani poganiają innych , bo jeszcze trzeba zrobić to i to, iść tam i tam, a przecież nie mają czasu.

Znam kilka osób, które nie mają czasu i dlatego nie mogą się spotkać. Dzisiaj nie, bo zmęczeni padają na twarz. Jutro też nie, bo zawaleni robotą. Za tydzień? Nie, bo już umówieni.
Nie wnikam czy powody są prawdziwe czy zmyślone, przyjmuję do wiadomości fakt, że się nie zobaczymy, bo nie mają czasu.

Znam kilka osób, które nie mają czasu i dlatego nie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Bo tyle wypadło, bo pralka się zepsuła i zalała pół mieszkania, bo drukarka padła i nie można było nic wydrukować, bo przez to nie było czasu.

unsplash.com

Przechodziłam przez bycie w każdej z tych grup. Może Ty również. Ale w tym momencie nie jest istotne ustalenie tej przynależności. Znacznie ważniejsze jest zdanie sobie sprawy z faktu, że tak naprawdę NIE MAMY CZASU.

I nie chodzi o to, że mówimy, że nie go nie mamy, że go marnujemy i przez to odczuwamy braki lub że tak naprawdę go mamy, ale wykorzystujemy jego niedobór jako wymówkę.

Nie mamy czasu, bo tak naprawdę nie wiemy ile go jeszcze mamy.
Może to paradoksalne, ale myślę, że właśnie tak powinniśmy to postrzegać. Może wtedy nie mielibyśmy czasu na to żeby czas przeciekał nam między palcami.

Nie miejmy czasu na to, żeby o siebie nie zadbać. Poświęcajmy uwagę swojemu zdrowiu, bo to jest coś co raz stracone może nie być łatwe do odzyskania.

Nie miejmy czasu na to, żeby nie spotkać się z najbliższymi, bo to jest coś co nie zawsze będzie dla nas na wyciągnięcie ręki.  Kiedyś możemy już nie mieć z kim się zobaczyć.

Nie miejmy czasu na to, żeby nie spełniać swoich marzeń, bo bez poczucia dążenia do czegoś na czym nam zależy możemy poczuć, że nasz czas jest właściwie nic nie warty.


Miejmy czas na rzeczy dla nas ważne, bo na inne po prostu nie mamy czasu.

A co Ty możesz dopisać od siebie na listę rzeczy na które nie powinniśmy mieć czasu? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz